23.04.2018 10:38

Złota Wieża 2018

 

        W dniu 17 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Leśniowicach odbył się Powiatowy Turniej Szachowy o ZŁOTĄ WIEŻĘ. W turnieju uczestniczyły czteroosobowe drużyny z gmin Białopole, Dorohusk, Leśniowice i Wojsławice. Naszą gminę reprezentowała drużyna UKS Arka w składzie seniorzy: Arkadiusz Łuczkiewicz i Paweł Burda, junior: Przemysław Nowaczek i uczennica: Weronika Majewska.

 

 

 

         Rywalizacja była bardzo zacięta, a wynik do ostatniej partii otwarty. Drużyna z Wojsławic zajęła ostatecznie drugie miejsce,  przegrała z drużyną z Leśniowic zaledwie o 0,5 punktu. III miejsce wywalczyła drużyna z Dorohuska, a IV drużyna z Białopola.

         Najlepszymi zawodnikami na poszczególnych szachownicach zostali: na pierwszej Arkadiusz Łuczkiewicz z Wojsławic, na drugiej Paweł Burda z Wojsławic, na trzeciej Oliwia Prucnal z Leśniowic i na czwartej Natalia Oszust również z Leśniowic.

         Dwie najlepsze drużyny: z Leśniowic i Wojsławic będą reprezentowały powiat chełmski na Wojewódzkim Turnieju Szachowym o Złotą Wieżę, który odbędzie się 12 maja 2018 r. w Miłocinie,

 

 Józef Majuk – Opiekun Sekcji Szachowej UKS Arka