22.05.2018 11:21

Hufcowy Festiwal Piosenki Harcerskiej ,,Na harcerską nutę”

 

   W dnia 08.05.2018r. zuchy i  harcerze spotkali się w SP w Wojsławicach  na zorganizowanym przez Komendę Hufca ZHP w Chełmie Festiwalu PiosenkiHarcerskiej.  Gospodarzami festiwalu byli harcerze drużyny Wojsława wraz z opiekunami: Elżbietą Łopocką i Zbigniewem Chodorowskim.  Festiwal był okazją do rozwijanie aktywności twórczej i artystycznej dzieci i młodzieży,  popularyzacji piosenki harcerskiej, ale przede wszystkim była todoskonała  okazją, aby po  harcersku  wspólnie spędzić czas w miłej atmosferze zdrowej rywalizacji.

 

 
     Na festiwalu zaprezentowały swój talent muzyczny  drużyny i gromady zuchowe: ze Stołpia, Strachosławia, Żmudzi, Urszulina, Dubienki , Dorohuska i Wojsławic.
Festiwal prowadzili: zastępowa Emilia Niewożewska i zastępowy Norbert Górnik.Zapowiadali harcerskie hity, które radośnie rozbrzmiewały,  niosąc się echem po całej okolicy.Wszyscy wykonawcy otrzymali gromkie brawa.
 
     Występy uczestników oceniało jury w składzie: dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury  i  Sportu Starostwo Chełm –Jolanta Ryszkiewicz, dyrektor szkoły w  Wojsławicach Justyna Starko  - Gadzała , komendant Hufca w Chełmie hm. Ryszard Nagrodzki oraz druhna Jadwiga Lodwich. Poziom artystyczny wykonywanych piosenek  był  wysoki,  zaangażowanie wykonawców godne podziwu dlatego jury miało spory dylemat komu spośród najlepszych wykonawców przyznać nagrody w poszczególnych kategoriach.
 
   Najważniejszą  nagrodą festiwalu był puchar przechodni Starostwa Powiatowego w Chełmie, który zdobyli harcerze z Wojsławic. Sandra Dubaj wyśpiewała  I miejsce w kategorii harcerz -  solista również I miejsce zdobyli harcerze w kategorii zespół: Emilia Niewożewska, Natalia Jonak, Julia Kołodziejczuk, Sandra Dubaj, Katarzyna Luty, Patrycja Zielińska, Monika Gałan, Gabrierla Has, Aleksandra Kowalczuk, Patrycja Mech, Wiktoria Bojko, Katarzyna Mazur, Radosław Matwiejczuk. Harcerzom akompaniowała na gitarze druhna Elżbieta Łopocka.
 
         Zdobywcy I, II i III miejsca otrzymali statuetki, dyplomy oraz drobne upominki. Pozostali występujący otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w festiwalu. Festiwal   zakończył się  pląsami, wspólną zabawą   i kiełbaską z grilla.
     Organizatorzy festiwalu serdecznie dziękują sponsorom: Starostwu Powiatowemu z Chełma, wójtowi gminy Wojsławice  Henrykowi Gołębiowskiemu, Bankowi Spółdzielczemu w Wojsławicach,  sklepom : Groszek i Biedronka, Kwiaciarni –Jolanta Jabłońska.