22.05.2018 11:38

Wielki finał teleturnieju „Jeden z dziesięciu”

 

      Wreszcie znamy finalistę teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. 9 maja 2018 roku o godzinie 9.00 rozpoczęły się zmagania półfinalistów ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Po niezwykle emocjonującej walce intelektualnej dotyczącej bardzo dokładnej znajomości treści lektury „ Hobbit, czyli tam i z powrotem” oraz biografii jej autora - J. R. R. Tolkiena. Laureatką została Helena Jasiuk - IV a , II miejsce zajął Piotr Ożóg - III b gimnazjum, III miejsce - Sebastian Dawidziuk - II a gimnazjum.

 

 
SERDECZNIE GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW! NASI UCZNIOWIE POKAZALI, ŻE WARTO CZYTAĆ LEKTURY. WIEDZY, KTÓRĄ POSIADAJĄ NIKT IM NIE ODBIERZE ZA NAJWIĘKSZE SKARBY ŚWIATA! BRAWO!!!
 
Helena Jasiuk, laureatka teleturnieju „Jeden z dziesięciu” mówi o sobie…  „Głównie interesuję się muzyką pop. Gram na pianinie i dudzie oraz śpiewam. Naukę gry pobieram w Szkole Muzycznej Yamaka w Zamościu oraz podczas wakacyjnych kolonii. W tym roku wyjeżdżamy do Zakopanego,
a w ubiegłym byliśmy w Pieninach. Towarzyszą mi koleżanki i koledzy ze Szkoły Muzycznej w Zamościu oraz nauczyciele. Moimi nauczycielami są - Pani Marta Kułaj oraz Pan Dawid Kuryło. Również dużo czytam, szczególnie lektury szkole i bardziej mnie interesujące książki mojej mamy.
            Moim ulubionym przedmiotem jest język angielski, chociaż nie zawsze jestem zadowolona z otrzymywanych ocen. Tu zapala się czerwone światło, że muszę się jeszcze pouczyć, by otrzymać satysfakcję.
 
            Na zakończenie chciałam pozdrowić moich rodziców, że mnie wspierają w nauce oraz moją koleżankę Julkę Szumilak.