14.06.2018 08:19

V Rodzinny Turniej Szachowy

3 czerwca 2017 roku w świetlicy szkolnej odbył się V Rodzinny Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Wojsławice.
W zawodach uczestniczyło 18 szachistów, w tym 11 uczniów.

Turniej rozgrywany był systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund, indywidualny podzielony był na 4 kategorie:
  • seniorzy (ur. 1999 r. i starsi),
  • juniorzy do 18 lat (ur. 2000 r. i młodsi),
  • juniorzy do 14 lat (ur. 2004 r. i młodsi),
  • juniorzy do 10 lat (ur. 2008 r. i młodsi).
Dodatkową klasyfikacją była kategoria drużyn rodzinnych, które tworzyły przynajmniej dwie osoby reprezentujące rodzinę. W turnieju uczestniczyło
4 drużyny.
         W kategorii juniorów do lat 10 zwyciężył Być Hubert, który otrzymał puchar dla najmłodszego zawodnika, drugi był Jasiuk Julian, a trzeci Jasiuk Piotr.
W kategorii juniorów do lat 14 pierwsze miejsce zajął Seredowski Kacper, druga była Toporowska Weronika, która otrzymała też puchar dla najlepszej zawodniczki, a trzecie miejsce zajęła Majewska Weronika.
         W kategorii juniorów do lat 18 pierwszy był Górnik Norbert, drugie miejsce zajął Toporowski Mateusz.
         Kategorię seniorów wygrał Burda Paweł, drugie miejsce zajął Łuczkiewicz Arkadiusz, a trzecie Majuk Józef.
         Klasyfikację drużynową wygrała drużyna rodziny Burdów w składzie Has Gabriela oraz jej wujkowie Burda Paweł i Burda Tomasz.
Drugie miejsce zajęła drużyna rodziny Jasiuków w składzie: Jasiuk Julian, Jasiuk Piotr ich tata Wojciech Jasiuk oraz wujek Stasiuk Dawid.
Trzecie miejsce zajęła drużyna rodziny Toporowskich w składzie: Toporowska Weronika, Toporowski Mateusz oraz ich kuzyn Być Hubert.
Czwarte miejsce drużyna rodziny Górników: Górnik Norbert i jego tato Górnik Andrzej.
         Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Trzy najlepsze osoby w poszczególnych kategoriach oraz wszystkie drużyny rodzinne otrzymały puchary ufundowane przez Wójta Gminy Wojsławice.
Dyplomy i puchary wręczali: fundator Wójt Gminy Wojsławice; Henryk Gołębiowski, sędzia turnieju; Paweł Burda i organizator turnieju – opiekun Koła Szachowego; Józef Majuk.