14.11.2018 09:40

U stóp Jasnogórskiej Pani…

 
   23 października 37 uczniów Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki wraz z grupą parafian uczestniczyło w modlitewnej pielgrzymce na Jasną Górę, czyli sanktuarium narodu, konfesjonał i ołtarz naszej Ojczyzny.
 
 
 
 
 
 
 
 
          Wojsławiccy pielgrzymi zwiedzili Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej, uczestniczyli we mszy św., którą współcelebrował w intencjach pielgrzymów w Kaplicy Cudownego Obrazu ksiądz proboszcz Zbigniew Kasprzyk. Cieszymy się, że serdecznie powitano nas - pielgrzymów z Wojsławic.
           U tronu Jasnogórskiej Pani i Królowej uczestniczyliśmy w nabożeństwie różańcowym, Weronika Toporowska i Wiktoria Tokarska odmawiały „dziesiątek” tajemnic bolesnych różańca świętego, co stało się dla nas dodatkowym przeżyciem duchowym.
          W Jasnogórskim Arsenale obejrzeliśmy wystawę z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, bowiem to cudowne miejsce było świadkiem wielu wydarzeń historycznych naszej Ojczyzny.
         Ponadto zwiedziliśmy Skarbiec – najstarszą część ekspozycji muzealnej, gdzie podziwialiśmy bogactwo i urodę najcenniejszych wotów – darów składanych na przestrzeni wieków Matce Bożej.
         W Sali Rycerskiej podziwialiśmy obrazy ukazujące wydarzenia z dziejów Klasztoru Ojców Paulinów.
           Zachwyciła nas, dostarczając niecodziennych wrażeń, Golgota Jasnogórska – wspaniały cykl obrazów autorstwa Jerzego Dudy – Gracza, który stał się jego darem wotywnym.
         U stóp Czarnej Madonny wojsławiccy pątnicy uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim. Włączyliśmy się do uroczystego śpiewu „Bogurodzicy” i wyśpiewaliśmy swoją deklarację zawierzenia : „Maryjo Królowo Polski, Jestem przy Tobie, pamiętam, czuwam”.
        Na zakończenie przyjęliśmy błogosławieństwo, którego w imię Chrystusa i Maryi udzielił nam ksiądz biskup Wacław Depo. Otrzymaliśmy także od księdza biskupa pamiątkowe obrazki z błogosławieństwem. Czuliśmy się szczęśliwi opuszczając to miejsce, że mogliśmy swoje sprawy osobiste, rodzinne i szkolne zawierzyć Matce Najświętszej, naszej Opiekunce i Pośredniczce.
          Ogromną radość sprawiła nam wiadomość, że nasi bliscy widzieli nas na antenie TV Trwam.
       Wyjazd na Jasną Górę zorganizowała Krystyna Radomska przy współpracy z księdzem proboszczem Zbigniewem Kasprzykiem, Ewą Koler i Eweliną Jabłońską.
      Szczęśliwi, pełni wrażeń duchowych nad ranem powróciliśmy do swoich domów, przez cały czas czując opiekę matki Boskiej Częstochowskiej.
 
Krystyna Radomska