18.12.2018 01:31

Szkolny Mikołajkowy Turniej Szachowy

6 grudnia 2018 roku odbył się w naszej szkole Szkolny Mikołajkowy Turniej Szachowy.
W turnieju mogli wziąć udział wszyscy uczniowie szkoły umiejący grać w szachy.

Turniej był rozgrywany systemem szwajcarskim jako turniej indywidualny z klasyfikacją w kategoriach:
  • uczniowie klas 1 -3,

• uczniowie klas 4 – 6,

• uczniowie klas 7 - 8 i gimnazjum.

Zwycięzca Turnieju, Jarosław Nowaczek z klasy 8 otrzymał Puchar Dyrektora Szkoły. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy i słodycze, a najlepsi zawodnicy w poszczególnych kategoriach indywidualnych otrzymali medale.
W kategorii uczniów klas 7 - 8 i również zwyciężył Jarosław Nowaczek, drugi był Mateusz Toporowski (trzeci w klasyfikacji ogólnej), a trzecie miejsce w tej kategorii zajął Łukasz Mielniczuk z klasy III b gimnazjum.
W kategorii uczniów klas 4 – 6 zwyciężyła Weronika Majewska z klasy 5a (druga w klasyfikacji ogólnej), druga w tej kategorii była Weronika Toporowska, a trzeci Dawid Olejarz – oboje z klasy 6.
W kategorii uczniów klas 1 – 3 zwyciężył Hubert Być, drugi był Dominik Jędruszczak, a trzeci Emanuel Gajewski – wszyscy z klasy 3.
Puchar zwycięzcy i medale najlepszym szachistom wręczyła Dyrektor Szkoły; Justyna Starko-Gadzała.

Turniej zorganizował i sędziował opiekun szkolnego koła szachowego - Józef Majuk.