Zabawka interaktywna jako pomoc w rozwoju dziecka.

Na pewno każdy rodzic słyszał o zabawkach interaktywnych, jest to jeden z lepszych sposobów na przyswajanie wiedzy przez dziecko. Ten wynalazek nie tylko uczy, ale też stymuluje zmysły takie jak słuch, dotyk, wzrok. Pomaga w nauce pierwszych słów i czynności, pozwala na zapoznanie się z otaczającymi przedmiotami, roślinami i zwierzętami.
Na rynku jest szeroka gama takich właśnie zabawek, przez to może być ciężko dokonać jedynego słusznego wyboru.


Czym się kierować? Na co zwracać szczególną uwagę? Poniżej przedstawiamy kilka rad.


Pierwszą i najważniejszą rzeczą, na którą rodzic powinien zwracać uwagę, jest bezpieczeństwo. Należy pamiętać, by sprawdzać, czy zabawka ma wszystkie potrzebne atesty. Gadżet nie może posiadać małych, łatwo odrywających się elementów, którymi dziecko może się zadławić. W sklepach znajduje się wiele artykułów renomowanych producentów, które dbają o to, by ich zabawka nie zagrażała życiu twojej pociechy, a więc na pewno warto zainwestować trochę więcej pieniędzy.


Kolejną ważną kwestią jest na pewno odpowiednie dopasowanie zabawki do wieku. Miej na względzie to czy twoje dziecko będzie w stanie się nią bawić i używać funkcji znajdujących się w niej. Jeśli będzie zbyt skomplikowana i przekraczała możliwości, jest wysokie prawdopodobieństwo, że taki podarek może się szybko znudzić. Najlepiej rozglądać się za taką, która będzie posiadała różne stopnie trudności, z każdym dniem maluch będzie rozwijał i odkrywał coraz to nowsze funkcje.


Istotną rolę odgrywa również głośność. Zadbaj o to by, kupowana przez ciebie zabawka nie była zbyt głośna i nie wydawała piskliwych dźwięków, ponieważ może przerazić twoje dziecko. Wiele modeli posiada regulowany poziom głośności, a nawet funkcje całkowitego wyłączenia.
Ostatnim aspektem, ale nie mniej ważnym jest wygląd. Nie kupujmy jej w ciemnych, krzykliwych kolorach, ponieważ może być odstraszająca. Najlepiej sprawdzi się podstawowa paleta barw, jasne pastelowe kolory, które zachęcą do nauki i zabawy.

Sklepy pozwalają na testowanie i sprawdzanie funkcjonalności oferowanych przez siebie produktów. Dobrze jest rozejrzeć się w kilku punktach i nie ograniczać się tylko do jednego. Warto jest poświęcić na to czas i zdecydować, która będzie najbardziej odpowiednia dla twojego malucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.